8. märtsil toimus Tartu raekoja platsis progressiivide korraldatud meeleavaldus „Võrdsust ja lilli”, kus sai kuulda kõnesid, luulet ning muusikat. 

Ehkki Eestis tähistame naistepäeva peamiselt naissoost lähedastele ja tuttavatele lilli kinkides, siis see ei ole selle päeva mõte. Rahvusvaheline naistepäev on hoopis päev, mil mälestame kõiki julgeid naisi, kes julgesid enda ja teiste eest võidelda ja kelle panus ühiskonda jäi liiatigi õigustamatult tähelepanuta. Samuti on see päev, mil mõtleme kõikidele väljakutsetele, mis meil võrdsema ühiskonna loomisel, nii siin kui mujal maailmas, veel ees seisavad.

Üheskoos tähistasime naistepäeva kõnede, luule ja lauludega. Tähistustele tõmbas joone alla tants poliitilise külmuse vastu meeleoluka muusika taustal. Suure tõuke ürituse tegemiseks andis Erasmus+ välistudeng Anina Neumeier, kes mõni nädal enne küsis: “Mujal maailmas võideldakse naiste õiguste eest, miks seda siin ei tehta?”

Ürituse peakorraldaja, meie juht Jens Jaanimägi, rääkis Postimehele: “See päev ei peaks kindlasti lillede kinkimisele taanduma, vaid minu hinnangul on naistepäev poliitiline päev. See on päev, kus mõelda sellele, kuidas saavutada soolist võrdsust ja arutada koos, mis on meil selleks veel saavutamata.” 

Vaata pilte ja loe veel Tartu Postimehest.