Neljapäeval, 27. oktoobril 2022 kell 19:00 toimub Tartu Genialistide Klubi suures saalis debatt teemal “Tuleviku Eesti kool: ühtne või eesti- ja venekeelne?”, kus väitlevad Eesti poliitilisel maastikul lõimumisvaldkonnas aktiivsemalt sõna võtnud arvamusavaldajad ja erakondade esindajad. Nimelt astuvad lavale Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, Erakond Eesti 200 aseesimees Kristina Kallas, Riigikogu liige Signe Kivi ning Postimehe “Fookus” hariduse ja teaduse toimetaja Mihkel Kunnus.

Mis on Eesti hariduse tulevik? Kuidas lõimida kogukonnad, kes on õppinud ja kasvanud enam kui viimased 30 aastat erinevates keele-, info- ja väärtusruumides? Kas ühtse Eesti loomiseks vajame integratsiooni, assimilatsiooni või ongi eraldi parem? Sellest ja paljust muust arutavad tipp-poliitikud, eriala eksperdid ning ühtlasi kuulajad Progressiivse Liikumise korraldatud debatil.

Ehkki oodatakse kõiki kuulajaid kohapeale kaasa rääkima tulla, on ühtlasi võimalik üritust Facebook Live keskkonnas virtuaalselt jälgida (https://fb.me/e/2kQIQIfAL).