Kas sa teadsid, et 99,5 protsenti vägistamisjuhtumitest jäävad Eestis kas registreerimata, menetlus lõpetatakse või lõpevad need õigeksmõistmisega? Seaduste muutmisest siin üksi ei piisa. Selleks, et kasvaks nõusolekuga arvestav kultuur, peame tekitama ühiskonnas ühise arusaama sellest, mida nõusolekul põhinevad seksuaalsuhted tähendavad. Selleks on vaja jõuda just noorteni ja õpetada neile, kuidas enda eest seista, kuidas end kaitsta, kuidas anda informeeritud nõusolek ja kuidas öelda „ei”.

Selleks oleme koostamas koostöös Feministeeriumi, Haridus- ja Noorteameti ja Eesti juhtivate seksuaaltervise ekspertidega nõusolekupõhise seksuaalhariduse koolituskava. Projekti raames koolitame 15-25 noort vabatahtlikku nõusolekukoolitajateks välja, et need noored saaksid omakorda koolides üle kogu Eesti oma teadmisi jagada. Sedasi ennetame noorte seksuaalvägivalla ohvriteks langemist ja võimestame noori agentseid, tervislikke ja vastatikusel austusel põhinevaid seksuaalsuhteid looma.

Vabatahtlikuks registreerimine annab sulle võimaluse osaleda 15-16. detsembril tasuta koolitusel Tartus, mida viivad läbi antud ala Eesti tippeksperidid: nõusolekuseaduse ekspert ja Feministeeriumi huvikaitse spetsialist Elise Rohtmets; seksuoloog ja sekuaaltervise edendaja Kristina Birk-Vellemaa; ning seksuaalkoolitaja ja Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatuse liige Olga Gerassimenko.

Arutlusele tulevad teemad nagu erutuse ebakõla, nõusoleku küsimine ja andmine, võimusuhted, stereotüübid, uskumused ja veel palju muud.

Koolitusel osalemine on tasuta, toitlustusega ning iga osaleja saab tunnistuse kinnitamaks koolituse edukat läbimist. Pärast koolituse läbimist saadame projekti teise osana koolitatud noored üle Eesti koolidesse grupikesti oma teadmisi edasi andma. Progressiivne Liikumine hüvitab koolikülastustega seonduvad transpordikulud, lepib sulle sobivate koolidega külastusajad kokku ja tagab kõik koolitamiseks vajalikud materjalid.

Registreeri ennast osalejaks sellel lingil.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

baixarx.com